درباره بنیاد دکتر آراز

آراز در سال ۱۳۶۱ متولد شد و از دانش آموزان دبیرستان و راهنمایی‌ سروش بود، لیسانس خود را در دانشکده فنی‌ دانشگاه تهران سپری کرد و مقطع فوق لیسانس و دکترای خود را از دانشگاه تورنتو و با بورسیه که توسط دانشگاه تورنتو به او و به واسطه تحقیقات و فعالیت‌های علمی‌ داده شده بود، دریافت کرد، او همچنین از مدرسین و استادان دانشگاه تورنتو کانادا نیز بود.

آراز هیچوقت از تلاش دست نکشید و همواره با ذهنی‌ باز به دنبال فکرهای جدید و ایجاد کارهای جدید بود و همواره کیفیت برای او از اهمیت بالایی‌ برخوردار بود. از این رو ما خانواده و دوستان آراز تصمیم گرفتیم مبنا این بنیاد را با اساس کیفیت قرار دهیم.

هدف ما از ایجاد این بنیاد کار خیر نیست ولی‌ به نوبه خود تلاش داریم به انسانها یاری رسانیم تا زندگی‌ با کیفیت و اثر بخشی در جامعه داشته باشند و آنها نیز به نوبه خود منشا همین اثرت شوند.

تاریخ تولد آراز را عرض کردم ولی‌ تاریخی‌ برای اتمام حضور او در این جهان ارائه نشد زیرا آراز و آراز‌ها همیشه مانند رودخانه ارس(آراز) زنده و مانند خورشید تابناک خواهند بود و تضمین آن نیز شکوفایی تک تک فرزندان شهرمان است.

دکتر آراز با کیفیت زندگی‌ کرد و از لحظه لحظه عمر خود بهر برد.

عزیزلله سرچمی- پدر دکتر آراز سرچمی

بخشی از پژوهش ها و تحقیقات علمی دکتر آراز سرچمی

  1. برسی‌ و پژوهش خوردگی رگ های آورنده خون به قلب در قلبهای مصنوعی بود و به واسطه این پژوهش مهم بزرگترین و مهمترین انجمن مکانیک جهان از او دعوت کرد تا در کنفرانس سالانه انجمن مکانیک آمریکا که در دانشگاه آریزونا برگزار میشد شرکت کند.
  2. کنفرانس کیوتو ژاپن، این انجمن آ با شرکت ۴۰۰ نفر از دانشمندان سراسر جهان برگزار شد و آراز از طرف دانشگاه تورنتو در این کنفرانس شرکت کرد و ضمن ارائه ۲ مقاله، ریاست ۲ جلسه نیز به عهد داشت.
  3. سخنرانی‌ و ارائه مطلب علمی‌ در چندین دانشگاه آمریکا از طرف دانشگاه تورنتو
  4. تحقیق و توسعه و همچنین تجاری کردن دستگاه پرتابل اندازگیری قطر قطره برای اولین بر در جهان، این دستگاه کاربردهای فراوانی‌ در کشاورزی، صنایع شیمیایی، صنایع خودروسازی ، به طور کل هر صنعتی که مایه را به صورت پودر پرتاب می‌کند دارد وادار کشورهای آمریکا، کانادا، هلند ، ژاپن،چین و کره به فروش رفت.
  5. شرکت در مذاکرات ایجاد ۱۰۰۰ ایستگاه سنجش قطر قطرات باران و شدت بارش در هندوستان با دولت کانادا و نصب دستگاهای پرتابل فوق در آنها.